Gündem

26 Temmuz corona virüsü vaka sayısı kaç oldu? İşte vaka, ölüm, iyileşen sayısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün, 'Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nu paylaşarak değerlendirmelerde bulunuyor. 25 Temmuz tablosunu değerlendiren Bakan Koca, Son 1 haftada pnömonili hasta sayısı oranı en çok azalan ve artan illeri açıklamıştı. Peki, 26 Temmuz corona virüsü vaka sayısı kaç oldu? İşte vaka, ölüm, iyileşen sayısı

Türkiye’de corona virüsü salgını devam ediyor. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı tarafından her gün corona virüsü vaka tablosu güncelleniyor. Vaka sayısını resmi twitter hesabında paylaşan Bakan Koca ise değerlendirmelere ve vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

En çok artan ve azalan iller

Bakan Koca, 25 Temmuz corona virüsü tablosu değerlendirmesinde, “Son 1 haftada pnömonili hasta sayısı oranı en çok azalan illerimiz; Artvin, Muş, Denizli, Düzce, Erzurum. En çok artan illerimiz; Isparta, Kocaeli, Mardin, Karaman. Sebebi ne olursan olsun, başkalarının ihmali, tedbirlerin terkine gerekçe kabul edilmemeli” ifadelerini kullandı.

25 Temmuz vaka tablosuna göre; 43 bin 312 test yapıldı, 921 kişinin daha corona virüsü test sonucu pozitif çıktı. Virüs nedeniyle 16 kişi hayatını kaybederken, 1103 kişi de sağlığına kavuşarak iyileşti.

26 Temmuz’da kaç vaka var?

Bakan Koca tarafından 26 Temmuz corona virüsü tablosu için yapılan değerlendirmede, “Yeni vaka sayımız, son günlerdeki ortalamasında. İyileşen hasta sayımızla yeni vaka sayımız arasındaki fark düne yakın. Yoğun bakım, entübe ve riskli gruptaki hasta sayımız yaklaşık aynı düzeyde seyrettiği için vefat sayıları birbirine yakın gerçekleşiyor.”  ifadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler