Kamu Haberleri

28-29 Ekim bankalar açık mı? Bugün ve yarın bankalar açık mı?29 Ekim’de EFT yapılır mı?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle vatandaşlar bankaların açık olup olmayacağını merak ediyorlar. Peki, 28-29 Ekim bankalar açık mı? Bugün ve yarın bankalar açık mı? 28-29 Ekim resmi tatillerde EFT yapılır mı? İşte en çok merak edilen soruların yanıtları…

Türkiye’de 29 Ekim günü resmi tatil ilan ediliyor. Bu nedenle vatandaşlar 28-29 Ekim tarihinde bankaların çalışıp çalışmadığını merak ediyorlar. Bankalarda işlem yapmak isteyen veya EFT işlemlerini tamamlamak isteyen vatandaşlar internet sayfaları üzerinde, “28-29 Ekim bankalar açık mı?”, “ Bugün ve yarın bankalar açık mı?”, “ 28-29 Ekim resmi tatillerde EFT yapılır mı?” sorusunun cevabını araştırıyorlar.

28-29 Ekim bankalar açık mı?

Bankalar bugün öğlen saatlerine kadar işlem gerçekleştirdiler. Öğlen saatlerinden sonra bankalar açık olmayacak. Ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle resmi tatil olacak ve bankalar açık olmayacak. Peki, vatandaşlar EFT işlemlerini gerçekleştirebilecekler mi?

29 Ekim’de EFT yapılır mı?

EFT işlemleri ile ilgili sorumluluk Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na aittir. Bu nedenle 28-29 Ekim resmi tatilde yapılacak EFT işlemleri 30 Ekim tarihinde hesaplara geçer.

İlgili Makaleler