Gündem

28 Temmuz corona virüsü tablosu! Türkiye’de kaç corona virüsü hastası var?

Kurban Bayramı’na az bir süre kalması ile beraber vaka sayılarındaki güncel durum da merak ediliyor. Sağlık Bakanlığı tarafından güncel vaka tablosu her gün yayınlanıyor. Peki, 28 Temmuz corona virüsü tablosu belli oldu mu? Türkiye’de kaç corona virüsü hastası var?

Dünya genelinde milyonlarca insanın enfekte olmasına neden olan corona virüsünün Türkiye’deki son durumu vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 27 Temmuz tablosuna göre; Türkiye’de son 24 saatte 919 kişinin daha corona virüsü test sonucu pozitif çıktı. 17 kişi virüs nedeniyle ölürken toplam vaka sayısı 227 bin 19, can kaybı 5 bin 630’ya yükseldi Son 24 saatte 982 kişinin daha sağlığına kavuştu ve toplam iyileşen sayısı sayısı 210 bin 469’i buldu.

Bakan Koca tarafından yapılan tablo değerlendirmesinde, “Test sayısı 45.000’in üstünde. Son 3 gün yoğun bakım sayısı oransal olarak en çok artan iller: İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep, Diyarbakır. En az artan iller: Sivas, Isparta, Muğla, Balıkesir, Bayburt. 21 ilimizde son 3 gün yoğun bakım hastamız olmadı.” İfadeleri kullanıldı.

28 Temmuz corona virüsü tablosu

Sağlık Bakanlığı tarafından resmi internet sayfası üzerinden vaka sayısı açıklandı. Bakan Koca tarafından yapılan değerlendirmede ise, “Test sayımız, temaslı taraması sonucu, iki gün içinde 47.500 seviyesine çıktı. Yeni vaka sayımızda düne kıyasla 64 artış var. Son 24 saat içindeki vefat sayımız, 30 GÜN SONRA İLK KEZ 15 olarak gerçekleşti. Yeni iyileşen hasta sayımızda düne göre artış var.” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler