Gündem

29 Ekim’de ulaşım ücretsiz mi? 29 Ekim otobüs, metrobüs, vapurlar bedava mı?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın yaklaşması ile beraber vatandaşlar tarafından ulaşımın ücretsiz olup olmayacağı merak ediliyor. Peki, 29 Ekim’de ulaşım ücretsiz mi? 29 Ekim otobüs, metrobüs, vapurlar bedava mı?

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını nedeniyle bu sene 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinin yapılıp yapılmayacağı ve ulaşımda ücret alınıp alınmayacağı merak konusu oldu. Peki, 29 Ekim’de ulaşım ücretsiz mi? 29 Ekim otobüs, metrobüs, vapurlar bedava mı?

İzmir’de toplu taşıma 1 kuruş olacak

Yurt genelinde ücretsiz ulaşıma ilişkin olarak resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Ancak İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerine vatandaşların katılımının kolaylaştırılması amacıyla toplu taşımanın 1 kuruş olması yönünde karar alındı öğrenildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Kültürpark 1 NO’lu holde gerçekleştirilen Ekim ayı son oturumunda, toplu taşıma araçlarının 1 kuruş olması için başkanlıkça gündeme eklenen önerge oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda mevcut sistemdeki aktarma kuralları geçerli olmak üzere biniş bedeli 1 kuruş, aktarmalar ücretsiz olarak uygulanacak. Bilet 35 tarifesinde ise aktarma hakkı uygulanmaksızın her binişten 1 kontör alınacak.

İlgili Makaleler