Gündem

3 İlde bayram boyunca yasak uygulanacak!

Türkiye’de son verilere göre 919 yeni corona virüsü vakası tespit edildi. Bu nedenle ülkemizde yeni corona virüsü önlemleri alınmaya devam ediliyor. Bu kapsamda Denizli, Gaziantep ve Sinop’ta corona virüsü salgınının yayılmasını önlemek için gösteri ve yürüyüşlere yasak geldiği açıklandı.

Corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’de yeni tedbir açıklamaları devam ediyor. Bayrama sayılı günler kala vaka sayısının artmasını önlemek için Denizli, Gaziantep ve Sinop’tan yasak açıklamaları geldi. Valiliklerden yapılan açıklamalar ile bayram boyunca gösteri ve yürüyüşlere yasak getirildiği duyuruldu.

Denizli

Kamu düzeni ve sağlığını tehlikeye düşürmeyen Valilik ve kaymakamlıklarca açık alanlarda uygun görülenler hariç olmak üzere ilimizdeki açık alanlarda yapılması planlanan her türlü açık hava toplantısı, yürüyüş, toplu karşılama ve uğurlama, konvoy oluşturma, basın açıklaması, çelenk sunma, oturma eylemi, stant açma, protesto eylemi, imza toplama, bildiri, broşür dağıtma ve bunun gibi eylem ve etkinlikler 28 Temmuz itibarıyla 15 gün süreyle yasaklanmıştır

Sinop

Sinop il sınırları içinde emniyet ve jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamında 28 Temmuz, 3 Ağustos tarihleri arasında 7 gün süreyle meydan, cadde, sokak, yol, park gibi alanlarda miting, açık hava toplantıları, gösteri, yürüyüş, protesto eylemi, basın açıklaması, toplu karşılama ve uğurlama törenleri yapılması yasaklanmıştır.

Gaziantep

Gaziantep’te corona virüsü salgını nedeniyle gösteri ve yürüyüşler 27 Temmuz tarihi itibariyle başlamış olup, 3 Ağustos tarihinde sona erecek.

İlgili Makaleler