Gündem

3 İlimizde Daha Maskesiz Sokağa Çıkma Yasağı Getirildi

Amasya, Isparta ve Şanlıurfa'da corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında vatandaşlara maske takma zorunluluğu getirildi. Buna göre Vatandaşlar maske takmadan sokağa çıkmayacak.

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunca salgınla mücadele kapsamında yeni tedbirler alındığı belirtildi. Bu açıklamaya göre vatandaşlar maskesiz sokağa çıkmayacak. Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

ŞANLIURFA’DA MASKESİZ ÇIKMAK YASAK

“Koronavirüs salgınının toplum sağlığına yönelik oluşturduğu riski yönetmek, sosyal izolasyonu temin ve kişiler arası bulaşmayı en aza indirmek amacıyla il genelinde maske takılmasının zorunlu hale getirilmesine karar verildi.”

AMASYA

Amasya’da corona virüsü salgını kapsamında yeni tedbir kararları alındı. Buna göre Amasya’da da vatandaşlar maskesiz sokağa çıkmayacak. Konu ile ilgili olarak Amasya Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Dondurma, kokoreç, dürüm, köfte, çiğ köfte, mısır gibi ürün satışı yapılan işletmelerde ve büfelerde çalışan personelin maske ve eldiven takmalarının zorunlu hale getirilmesi, hijyen kurallarına azami düzeyde dikkat etmeleri, bu işletme ve büfelerin çevrelerinde tabure, sandalye, bank, duvar benzeri yerlerde oturarak tüketim yapılmaması, ilgili işletmelerin önünde oluşabilecek kalabalığın sosyal mesafe kurallarına uygun hale getirilmesi için işletmeler tarafından gerekli önlemlerin alınmasına karar verilmiştir.”

ISPARTA

Isparta Valiliği tarafından yapılan açıklamada corona virüsü tedbirleri kapsamında sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı. Bu bağlamda yapılan açıklamada “Vatandaşlarımızın her türlü alanda ve araçlarda ikametgahlarından çıktıkları andan itibaren dönünceye kadar maske kullanmasının zorunlu olmasına karar verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler