EkonomiGündem

31 ilde konut 21 ilde işyerini TOKİ açık artırma ile satışa çıkardı!

Ev sahibi ya da iş yeri sahibi olmak isteyenler için TOKİ tarafından açık arttırma usulü ile satış yapılacak. Detaylar haberimizde...

Uzun yıllar ev sahibi olma hayali kuranların hayalini gerçeğe döndüren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yine ev sahibi olma hayali kuranların hayallerini gerçeğe dönüştürmek için harekete geçti.

TOKİ AÇIK ARTIRMA İLE KONUT VE İŞ YERLERİNİ SATIŞA ÇIKARDI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), tarafından 31 ilde 137 konut ile 21 ilde 120 iş yerini açık artırma ile satışa çıkardı.

TOKİ tarafından sunulan konutları almak isteyenler, Aksaray, Adana, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Düzce, Erzincan, Hatay, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Sakarya, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Van ve Zonguldak’ta yüzde 10, 15, 25 veya 40 peşinat ile açık artırmaya katılabilecek.

180 AY VADE İLE EV SAHİBİ OLMA FIRSATI

Açık artırmayı kazanan kişiler 108, 120 ve 180 ay vadeyle sahip olabilecek.

İŞ YERİ İÇİN YÜZDE 10-25 PEŞİNAT ÖDENECEK

Ayrıca, Adana, Ankara, Amasya, Balıkesir, Bitlis, Bursa, Çankırı, Denizli, İstanbul, Karaman, Kayseri, Kırşehir, Konya, Kütahya, Niğde, Osmaniye, Sakarya, Sivas, Uşak, Trabzon ve Tunceli’de satışa sunulan iş yerleri ise yüzde 10 veya 25 peşinat ile 120, 156 ve 180 ay vadeyle alınabilecek.

30 MART TARİHİNE KADAR BAŞVURU YAPANLAR MÜZAYEDEYE KATILACAK

Konut ve iş yeri sahibi olmak isteyenlerin en geç 30 Mart Salı gününe kadar belirtilen adrese başvuru yapması gerekiyor. 30 Mart Saat 11.00’de 137 konut için, 31 Mart Çarşamba günü saat 11.00’de ise 120 iş yeri için müzayede gerçekleştirilerek açık artırma ile satış yapılacak.

TOKİ AÇIK ARTIRMA DÜZENLENECEK ADRES

TOKİ tarafından gerçekleştirilecek açık artırmalar, Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda yapılacak, internetten (www.emlakyonetim.com.tr) de teklif verilebilecek.

Açık artırmaya katılmak isteyenlerin işlemleri kamu bankaları Türkiye Halk Bankası AŞ ve T.C. Ziraat Bankası AŞ tarafından gerçekleştirilecek.

TOKİ KONUT VE İŞ YERİ BAŞVURU

TOKİ Konut ve iş yeri açık artırma başvuruları ve teminatlar Türkiye Halk Bankası AŞ ve T.C. Ziraat Bankası AŞ tüm şubeleri aracılığıyla kabul edilecek. Katılacak kişiler daha da fazla ayrıntılı bilgi için “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakyonetim.com.tr” internet adreslerinden ve “444 86 54” numaralı telefondan öğrenebilecekler.

İlgili Makaleler