Kamu Haberleri

3600 Ek Gösterge İçin Bakan Soylu’dan Önemli Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında polislere 3600 ek gösterge hakkında değerlendirmelerde bulundu ve bekçi alımlarına da değindi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündemdeki en çok merak edilen konulara ilişkin açıklamalar yaptı. Bakan Soylu açıklamalarında 3600 ek gösterge ve bekçiler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu bekçilerin 1966’dan beri kimlik sordğunu ifade ederek “Yönetmeliği var, soruyor ama polisin bir takım yaptıklarını yapamaz bekçi. Şu anda 26 bin civarında bekçimiz var, 2 bin 500 daha başlayacak, 28 bin 500 olacak. Toplam 30 bin kadromuz var, bunun 28 bin 500’ünü doldurduk, 1500 kadar kadromuz var ama Sayın Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz böyle bir kadro açma kararında bulunursa, 40 bin rakamına belki tamamlayabiliriz.” ifadelerini kullandı.

28 BİN 500 BEKÇİ OLACAK

Şu an da 26 bin civarında bekçi olduğunu ifade eden Bakan Soylu yeni alımlarla beraber bu sayının 28 bin 500 olacağını vurguladı. Bu konu hakkında Bakan Soylu açıklamalarında “İstanbul’da ek kontenjan meselesini sosyal medyadan da söylüyorlar ben AK Parti İstanbul Teşkilatı’nda ani bir soru geldi. Ben hakikaten İstanbul kontenjanını bin 500 biliyordum. O rakam bin kişiymiş. İşte orada bin 500 denildi de neden bin ataması yapıldı. O rakam bin 500 ve diğerleri yedek.” ifadelerini kullandı.

3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

Tüm bunların yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 3600 ek gösterge açıklaması ise şöyle oldu:

“Biz bunu hükümet olarak gerçekleştireceğiz. Yani bu konuda sözümüz var. Bu sözümüzü bu süreç ortadan kalktıktan sonra gerçekleştireceğiz inşallah. Çünkü Türk polis teşkilatı da jandarmamız da sahil güvenliğimiz de yani kolluk kuvvetlerimiz bu dönemde çok önemli adımlar attı.”

İlgili Makaleler