Kamu Haberleri

3600 Ek Gösterge Sözü Tutulmalıdır ! Türkiye Kamu Sen’den Açıklama

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci yaptığı açıklamalarında önemli değerlendirmelerde bulundu. Önder Kahveci yaptığı açıklamalarında 3600 ek göstergenin tüm kamu personeli kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

3600 ek gösterge hakkında Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci tarafndan bir açıklama yapıldı. Önder Kahveci yaptığı açıklamalarında 3600 ek göstergenin tüm kamu personeline verilmesi şeklinde düzenlenmesi gerektiğini ve verilen sözlerin tutulması gerektiğini ifade etti.

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci yaptığı açıklamalarında binlerce kamu personelini ilgilendiren 3600 ek gösterge ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1.5 sene önce bir vaadi olduğunu hatırlattı ve 3600 ek göstergenin sadece belli meslek gruplarını değil tüm kamu personelini kapsayacak şekilde hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN VAADİNİ HATIRLATTI

Önder Kahveci söz konusu açıklamalarını Adapazarı’nda katıldığı bir toplantıda gerçekleştirdi. Önder Kahveci söz konusu açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1,5 yıl önce bir vaatte bulunduğunu 4 meslek grubundaki kişilerin ek göstergelerini 3600’e yükselteceklerini söylediğini ifade etti.

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Kahveci 3600 ek gösterge hakkında yaptığı açıklamalarında bunun 4 meslek grubu ile sınırlandırılmasının hakkaniyetli olmayacağını ifade ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aslında sorunlu alana parmak basmış olduğunu belirtti.

Bunun yanı sıra Kahveci tüm arzularının tüm çalışanları kapsayacak şekilde adaletli ve herkesin üzerinde mutabakat sağlayabileceği bir 3600 ek gösterge düzenlemesi olduğunu belirterek Türkiye Kamu-Sen olarak bu vaadin ardından bir kanun çalışması yaptıklarını söyledi.

3600 Ek Gösterge Açıklaması
3600 Ek Gösterge Açıklaması

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak ek gösterge hakkındaki açıklamalarında Önder Kahveci şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Cumhurbaşkanımız 1,5 yıl önce bir vaatte bulundu. 4 meslek grubundaki arkadaşlarımızın ek göstergelerini 3600’e yükselteceğiz dedi. (3600 Ek Gösterge) Bize göre 4 meslek grubuyla sınırlı kalamaz, kalırsa doğru olmaz, hakkaniyetli olmaz. Zaten bir sorun vardı, Sayın Cumhurbaşkanı aslında zaten sorunlu alana parmak basmış oldu. Bizim arzumuz tüm çalışanları kapsayacak şekilde adaletli ve herkesin üzerinde mutabakat sağlayabileceği bir ek gösterge düzenlemesi. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak bu vaadin ardından bir kanun çalışması yaptık. Hizmetli arkadaşlarımız ek gösterge alamıyorlar, onlara da ek gösterge verilmesini önerdik ve mevcut rakamlarının 800’er puan artırılmasını talep ettik. Bu çalışmanın TBMM’de daha ne kadar bekleyeceğini bilemiyoruz. Önümüzdeki dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızla bir randevu talebimiz var, bu randevuda öncelikle 3600 ek göstergenin çıkarılması noktasındaki arzumuzu yenileyeceğiz. Bize göre de gecikmeden bir an önce bu ek göstergenin çalışanlara kazandırılması lazım”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir