Gündem

4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağında İki Yeni Gelişme! Bu Yerler de Açık Olacak

Covid-19 salgını nedeniyle 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde uygulanacak sokağa çıkma yasağında iki yeni gelişme yaşandı. Birincisi, farklı yerlerde yaşayan ebeveynler çocuklarını ziyaret edebilecek ve ikincisi de market ile bakkalların yanı sıra kasaplar da cuma günü faaliyet gösterebilecek.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile 4 günlük sokağa çıkma yasağına dair bir genelge gönderdi ve genelgede büyükşehir olarak nitelendirilen Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak’ta uygulanacak sokağa çıkma yasağına dair açıklamalar yer aldı.

81 ile de iletilen genelgede iki yeni madde olduğu göze çarptı. Genelgede, market ve bakkallarla beraber 15 Mayıs cuma günü kasaplar da hizmet verebilecek.

AYRI YAŞAYAN EBEVEYNLER ÇOCUKLARINI ZİYARET EDEBİLİR

Bir yandan da sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde, eğer ayrı yaşayan ebeveynler çocuklarını görmek için taleplerini iletirlerse çocuklarını ziyaret edebilecek.

18 Mayıs ve 19 Mayıs günlerinde ise market, bakkal, kasap ve manavlar 10.00 ile 16.00 aralığında hizmet verebilecek ve 65 yaş üstü ile 20 yaş altı olmayan vatandaşlar, bu yerlerden alışveriş yapabilecek. Yine bu saat aralığında, evlere hizmet de sağlanabilecek.

KASAPLAR DA HİZMET VEREBİLECEK

15 Mayıs cuma günü, bakkal, market ve kasaplar saat 23.00’a kadar açık olabilecekken, 16 ve 17 Mayıs tarihlerinde yasak başlayacak ve bu işletmeler hizmet veremeyecek.

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde ise fırınlar, satış gerçekleştirebilecek.

En son alınan haberlere göre de Trabzon, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adana, Mardin, Tekirdağ, Denizli ve Aydın illeri sokağa çıkma yasağından muaf tutuldu.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler