Gündem

4 İlimizden Karantina Haberi Geldi ! İşte Karantinada Olan Yerler

Türkiye'deki corona virüsü vakalarından dolayı bazı illerimizden karantina haberleri geldi. 1 Haziran itibari ile normalleşme başladı ancak vaka sayıları da artmaya başladı.

1 Haziran’da kaldırılan bir takım kısıtlamalar sebebiyle vaka sayıları arttı. Bunun ardından bazı illerimizden de karantina haberler geldi. Bu bağlamda Adıyaman, Bitlis, Kütahya ve Kayseri’deki bazı bina, köy ve mahalleler karantina altına alındı.

ADIYAMAN

Adıyaman’ın Kahta Kaymakamlığı tarafından bir açıklama yapıldı ve ilçeye bağlı Narsırtı Köyü’nde artan vakalar sebebiyle karantina altına alındığı belirtilerek “Koronavirüs (Kovid-19) vakaları konusunda alınan tedbirler kapsamında son dönemde ilçemizde vakaların görüldüğü Narsırtı Köyünde 15 Haziran 2020 tarihi saat 17:00 itibariyle 14 gün süre ile karantina tedbirlerinin uygulanmasına 2020/41 sayılı ilçe Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile karar verilmiştir” denildi.

KAYSERİ

Kayseri’de corona virüsü tespit edilen 6 bina karantina altına alınırken 150 kişinin yaşadığı 5 apartmanda da virüs çıkması üzerine karantina uygulaması başladı. Kocasinan ilçesi ve Yenidoğan Mahallesindeki bir bina ile Melikgazi ilçesindeki Mimsin Mahallesinde bir bina karantina altına alındı.

BİTLİS

Bunun yanı sıra Bitlis’in Hizan ilçesinde de karantina uygulaması başladı. Hizan Kaymakamlığı tarafından bir açıklama yapılarak “İlçeye bağlı Çatakdeğirmen köyünde bir daire, Gayda köyü Ağaçlı mezrasında bir daire, Gayda köyü Durak mezrasında bir daire ile Taşlıpınar Mahallesinde beş daire, Bahçelievler Mahallesinde dört daire, Kültür Mahallesinde üç daire, Yenikent Mahallesinde iki daire, Esentepe Mahallesinde bir daire, Yeşilova Mahallesinde bir daire, Aşağı Karasu Mahallesinde bir daire geçici süreyle karantinaya alındı. Bu adreslerde ikamet eden ve iş devamlılığı zorunlu olan emniyet ve jandarma personeli ile sağlıkçılar ilgili kısıtlama kararından muaf sayılacaktır. Alınan kararlara uyulmaması durumunda ve her seferinde olmak üzere 3 bin 150 lira idari para cezası uygulanacak” ifadeleri kullanıldı.

KÜTAHYA

Kütahya ilinin Simav ilçesine bağlı Söğüt köyünde corona virüsü tespit edildiği belirtildi. Bu doğrultuda virüs tespit edilen Yeşilova Mahallesi Hisardı Mahallesi ve Değirmenciler Mahallesinde toplam 4 hane karantina altına alındı.

İlgili Makaleler