Gündem

4 Mayıs 2020 Corona Virüsü Tablosu Açıklandı! İyileşenlerin Sayısı Vaka Sayısını Aşıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twitter’dan Türkiye’nin 4 Mayıs 2020 tarihine ait güncel veri tablosunu ve iyileşenlerin sayısının yine vaka sayısından fazla olduğunu paylaştı.

Bakan Koca’nın Twitter’dan kamuoyuna açıkladığı güncel veri tablosuna göre, bugün 64 kişi yaşamını yitirdi ve Covid-19 nedeniyle gerçekleşen toplam ölüm sayısı 3 bin 461’e yükseldi. Salgının ilk gününden beri saptanan toplam vaka sayısı ise 127 bin 659 olarak tabloya yansıdı. Bugün iyileşenlerin sayısı bin 680 iken toplam iyileşen sayısı 68 bin 166’ya çıktı. Corona virüs (Covid-19) salgını sebebiyle Türkiye’de yapılan test sayısı da 1 milyon 171 bin 138 olarak kaydedildi.

İYİLEŞEN HASTA SAYISIYLA VAKA SAYISI ARASINDAKİ FARK ARTIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 4 Mayıs 2020 tarihine dair yaptığı bilgilendirme ise şu şekilde:

“Son 24 saatte iyileşen hasta sayısıyla yeni vaka sayısı arasındaki fark, artmaya devam etti. Test sayısında, düne göre yaklaşık 11.000 artışa rağmen, yeni tanı sayısı azaldı. Hastalığa yeni bir fırsat tanımazsak kontrol bizim elimizde.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler