Kamu Haberleri

420 bin kişi ehliyet ve kimliğini birleştirdi! Ehliyet ve kimlik nasıl birleştirilir? Ehliyet ve kimlik birleştirmek için randevu nasıl alınır? Ehliyet ve kimlik birleştirme ücreti ne kadar?

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Hayat Kimliğinle Kolay” uygulamasına 420 bin kişi başvurdu. Vatandaşların ehliyet ve kimlik birleştirilmesine ilişkin, “Ehliyet ve kimlik nasıl birleştirilir?”, “ Ehliyet ve kimlik birleştirmek için randevu nasıl alınır?” soruları sorulmaya devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı sürücü belgelerindeki bilgilerin çipli kimlik kartlarına entegre edileceğini duyurmuştu. Bu kapsamda uygulama başlatıldı. Kimlik ve ehliyetini birleştirmek isteyen 420 bin kişi uygulamadan yararlandı. Elde edilen verilere göre, bugüne kadar 112 bin 263 kişi kimlik kartı başvuru esnasında, 307 bin 146 kişi ise mevcut kimlik kartına uygulamayı entegre ettirdi. Peki, ehliyet ve kimlik nasıl birleştirilir? Ehliyet ve kimlik birleştirmek için randevu nasıl alınır?

Kimlik ve ehliyetler nasıl birleştirilir?

Kimlik ve ehliyetlerini birleştirmek isteyenlerin, nüfus müdürlüklerine NVİ Çağrı Merkezi Alo 199 veya https://randevu.nvi.gov.tr adresinden randevu alarak başvuru yapmaları gerekiyor.

Kimlik ve ehliyet birleştirme işlemi ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

T.C. KİMLİK KARTI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler