GündemSağlık

5 Ağustos corona virüsü vaka sayısı kaç oldu? Dün vaka sayısı binin üzerine çıkmıştı

Dünya genelinde milyonlarca insan corona virüsü ile enfekte oldu. Türkiye’de ise vaka sayısı yeniden binin üzerine çıktı. Bir süredir 900’lerde seyreden vaka sayısının 4 Ağustos tarihinde bin 83 olarak kaydedildiği görüldü. Peki, 5 Ağustos corona virüsü vaka sayısı kaç oldu? İşte Türkiye corona virüsü güncel durumu…

Çin’den yayılan corona virüsü dünya genelinde 18 milyon 566 bin vakaya ulaştı. Türkiye’de ise 900’lerde seyreden yeni vakalar dün itibari ile binin üzerine çıkarıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve yetkililerden tedbir uyarıları yapılmaya devam ediliyor. Peki, bugün ve dün corona virüsü vaka sayıları kaç?

4 Ağustos corona virüsü vaka sayısı kaç?

4 Ağustos vaka tablosuna göre yapılan 46 bin 249 test sonucunda bin 83 yeni tespit edildi. 18 kişi corona virüsü nedeniyle hayatını kaybederken, 994 kişi virüsten kurtularak sağlığına kavuştu. Sosyal medya hesabı üzerinden değerlendirmede bulunan Bakan Koca, “YENİ HASTA SAYISINDAKİ YÜKSELME CİDDİ. İki gün arasındaki fark, yakın zamanda ilk kez bu kadar belirgin. Bayram ve tatildeki temas ortamının ağır sonuçlara yol açmasını önlemeliyiz. Hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. Tedbirde birliğe ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

5 Ağustos corona virüsü vaka sayısı kaç oldu?

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 5 Ağustos corona virüsü tablosunda vaka sayısının yine bini geçtiği görüldü. Son 24 saatte 53 bin 842 test uygulanırken, bin 178 yeni vaka tespit edildi. 19 kişi Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti ve bin 15 kişi iyileşerek sağlığına kavuştu. Bakan Koca sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile, ”Yeni hasta sayımız, dün önceki güne göre 88, bugünse düne göre 95 arttı. Son 24 saatteki test sayımız yaklaşık 54.000. Toplam test sayısı 5 Milyonu geçti. Bayram ve tatildeki riskin yeni sonuçlara yol açmasını önlemeliyiz. Tedbirde birliğe ihtiyacımız var.” açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler