Gündem

5 askerimizin şehit olmasından sonra Rusya’dan açıklama geldi: İdlib’deki durum endişe verici!

İdlib’de rejim güçlerinin yoğun topçu ateşine tuttuğu 5 askerimizin şehit olmasından sonra Rusya’dan açıklama geldi.

İdlib’in kuzeyinde Rejim güçlerini tarafından yapılan saldırı sonrası TSK bünyesindeki 5 askerimiz şehit olurken, 5 askerimiz de yaralanmıştı. Yaşanan üzücü olay sonrasında Rusya bölgedeki durumun endişe verici bulduğunu bildirdi. Kremlin’den gelen açıklamalarda “İdlib’deki durum endişe verici. Türkiye ile Rusya arasındaki anlaşma uygulanmak zorunda” ifadeleri kullanıldı.

5 askerimiz şehit oldu

İdlib’te 5 askerimizin şehit olmasından sonra Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından açıklama yapılmıştı.
Bakanlık tarafından yapılan açıklamalarda “İdlib’de çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır” ifade edilirken saldırıya karşılık verildiği bildirilmişti.

Şehitlerimizin kanı yerde bırakılmadı

Şehit ailelerine başsağlığı dileyen Bakanlık sözlerine “Hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.” ekledi.

İdlib’deki son gelişmeler için sitemizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir