Gündem

5 Mayıs 2020 Corona Virüsü Tablosu Açıklandı! Vefat Sayısında Düşüş Devam Ediyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twitter'dan 5 Mayıs 2020 için Türkiye'nin güncel veri tablosunu paylaştı ve veriler doğrultusunda bir değerlendirmede bulundu. Sağlık Bakanı Koca'nın sunduğu tabloya göre, Covid-19 nedeniyle bugün hayatını kaybedenlerin sayısı ise 59 oldu ve son bir gün içerisinde enfekte olan kişi sayısı ise bin 832 olarak bildirildi. İyileşenlerin sayısı ise 5 bin 119 ve bugün yapılan Covid-19 test sayısı ise 33 bin 283 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twitter’dan Türkiye’nin 5 Mayıs 2020 tarihine ait güncel veri tablosunu paylaştı ve mücadeleye dair değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Koca’nın Twitter’dan açıkladığı veri tablosunda, bugün 59 kişi yaşamını yitirdiği ve Covid-19 nedeniyle gerçekleşen toplam ölüm sayısının 3 bin 520’e yükseldiği görüldü. Salgının başladığı tarihten itibaren tespit edilen toplam vaka sayısı ise 129 bin 491 olarak tabloda yerini aldı. Bugün sağlığına kavuşanların sayısı 5 iken toplam iyileşen sayısı 73 bin 285’e çıktı. Corona virüs (Covid-19) salgını sebebiyle Türkiye’de yapılan test sayısı da 1 milyon 204 bin 421 olarak kaydedildi.

YENİ BİR DÖNEMDEYİZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 5 Mayıs 2020 tarihine dair yaptığı bilgilendirme ise şu şekilde:

“Yoğun bakım hasta sayısı, entübe hasta sayısı ve vefat sayısında düşüş devam ediyor. Yeni iyileşen hasta sayısı, başarının diğer göstergesi. Vaka sayısında, seyirde görülebilecek kısmi bir artış var. Yeni bir dönemdeyiz. Salgına fırsat tanımamalıyız.”

 Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler