Gündem

519 Yaşındaki Mona Lisa’ya Pastalı Saldırı! En Çok Ziyaretçi Alan Sanat Eseri Protestoların Hedefi Oldu! Saldırının Sebebi herkesi Şaşırttı!

Fransa’nın başkenti Louvre Müzesi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunulan dünyaca ünlü bilim adamı ve sanatçı Leonardo da Vinci’nin en gözde eseri Mona Lisa isimli tabloya pasta fırlatılarak bir saldırı yapıldı. Peruk takan saldırgan bir tekerlekli sandalye ile tablonun önünden geçerken birden yerinden fırladı ve pasta fırlattı. Sebebi ise çok şaşırttı.

Mona Lisa’ya Pasta Fırlatıldı

Paris’teki bulunan ve dünyanın en gözde müzelerinden biri olan Louvre Müzesi’de sergilenen Mona Lisa tablosuna bir saldırı düzenlendi. İtalyan sanatçı Leonardo da Vinci’nin en bilinen eserlerinin başında gelen tabloya pasta fırlatıldı. Peruklu saldırgan, bir tekerlekli sandalye ile tablonun önünden geçtiği sırada planını gerçekleştirdi. Güvenlik görevlileri hemen olaya müdahale etti ve saldırganı olay yerinden uzaklaştırdı.

Pastalı saldırı dün akşam saatlerinde gerçekleşti. Müzenin kapanma saatlerinin yaklaştığı sırada meydana gelen protesto amaçlı saldırı, müzeyi ziyarete gelenler tarafından oldukça büyük şaşkınlık ile karşılandı.

Olaya şahit olan görgü tanıkları, saldırganın siyah bir peruk taktığını ve tekerlekli sandalyede olduğunu söyledi. Sakince tabloya doğru yanaşan saldırganın bir anda sandalyesinden fırlayarak Mona Lisa’ya pasta fırlattığı söylendi. Görgü tanıklarının anlattıklarına göre, saldırgan pasta fırlatmasının ardından bir demet gülü havaya attı. Olaya dakikalar içinde müdahale eden güvenlik görevlileri, saldırganı etkisiz hale getirir getirmez olay yerinden uzaklaştırdı.

Çevreci Aktivist Protesto İçin Pastalı Saldırı Düzenledi

Siyah bir peruk takan ve koyu renk ruj süren kişinin, çevre aktivisti ve ressam olduğu öğrenildi. Yapılan bu saldırının bir protesto olduğu anlaşıldı ve farkındalık yaratmak için yapıldığı ortaya çıktı. Olay yerinden uzaklaştırılırken bağıran adam, bunu dünya için yaptığını söyledi ve insanların dünyayı yok etmeye çalıştıklarını söyledi.

İlgili Makaleler