Gündem

56 yaşındaki adamı cinsel organını keserek öldüren zanlıdan şok ifadeler

Konya'nın Bozkır ilçesinde 56 yaşındaki adamı cinsel organını keserek öldüren kişinin ifadesi dikkat çekti.

Konya’nın Bozkır ilçesinde, Yukarı Mahalle, Ahmet Yaşar Caddesi’ndeki Zengibar Anadolu Lisesi yanındaki bölgede Mustafa Sömek’in başı ve cinsel organını keserek öldüren Almanya’da yaşayan Mücahit Minaz ifadesi herkesi şaşırttı.

İLK ÖNCE İTİRAF ETTİ

Polisteki ilk ifadesinde, “ATM’den para çekiyordum. Bir şeyler mırıldanıp duruyordu.” diyen Minaz, “Öldürmek istedim, öldürdüm” demesi sonrasında ‘Tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle Seydişehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başladı.

SONRA KABUL ETMEDİ

Mücahit Minaz ilk duruşmada, polisteki ifadesini değiştirerek, “Ben ölen kişiye bir zarar vermedim. Onu yerde yatarken gördüm. Yardım etmek için yanına gittim. Kafasından tutmak istedim. Ancak kafasının kopuk olduğunu gördüm. Yüzüstü yatıyordu. Çevirmek isterken kanı gördüm. Kafası yuvarlanıp gitti. Onu öyle görünce şok geçirdim. Ondan sonra taksiyi aradım ve taksiyle eve gittim.” ifadelerini kullandı.

TANIK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Minaz’ı Yalıhüyük’e götüren taksici Hacı Mehmet Ç., duruşmada tanık olarak dinlendi. Mehmet Ç., olay günü Mınaz ile arasında geçenler hakkında, “Arabaya doğru birlikte yürüdük. Yürürken eğildiğimde sağ ayağının bilek kısmında bir kırmızılık gördüm ancak ne olduğunu kendisine sormadım. Durağa gittik, arabaya bindik. Köyünde evin önünde bıraktım. Paramı aldım. Tekrar geri döndüm. Yolda giderken bana yurt dışında çalıştığı yerleri anlattı. Ben kendisine para üstü verdiğimde, para üstünü almadı. ‘Yarın çiğ köfteni yerim ödeşiriz’ dedi. Bana yolda giderken yorulduğunu söylemişti. Neden yorulduğunu sorduğumda, ‘Baya bi gezdim dolaştım. Kargomu almaya geldim’ demişti. Ancak arabaya bindiğinde elinde herhangi bir kargo yoktu. Yolculuk esnasında da olabildiğince sakin davranıyordu. Yolculuk yaklaşık 25 dakika sürdü.” şeklinde konuştu.

BU KEZ DE ‘BANA BIÇAK ÇEKTİ, UTANCIMDAN SÖYLEMEDİM’ DEDİ

Son ifadesinde ise Minaz bu kez öldürdüğü ama Mustafa Sömek’in kendisine bıçakla saldırdığını iddia ederek, “Adana’ya hastaneye gittik, hastane normalde hastaneye yatırılmamı söyleyip sevk edecekti. Ancak evrakta sevk maddesi olmadığı için sevk etmedi. Ben maktulü daha önce hiç görmedim. Tekel bayisinin önündeyken benim kendisini takip etmemi istedi. Ben takip etmedim. Daha sonra boğazıma bıçak dayadı. Sazlıkların oraya götürdü ve paramı istedi. Paramı ona teslim ettim. Karnıma doğru bıçak salladı. Ondan sonra da oradan çekip gitti. Ben de bu yaşananların üzerine, bunları yaptım. Balık standının oraya doğru gitti. Ben hemen kendisini takip etmedim. Bir süre birbirimize bakıştık. Sonra o gitti. Ben orada kaldım. Aradan 30- 40 saniye geçti. Arkasından koşturdum. Durdurmaya çalıştım. ‘Niye böyle yaptın?’ dedim. Bana yine bıçak savurdu. Ayağına tekme vurdum. Bıçağı yere düştü. Bıçağa ben uzandım. Bu sefer bıçağı ben savurdum. Yerden bir taş alıp bana atacaktı. Ben bu olanları daha önce utancımdan söyleyememiştim.” dedi.

İlgili Makaleler