EkonomiGündem

6 Bin Lira Destek Veriliyor ! Devletten Hemen Kolaylıkla Alabilirsiniz

Devlet tarafından Şubat ayı itibari ile vatandaşlara çeşitli destekler sağlanıyor. Buna göre 500 ile 6 bin lira arasında destek sağlanıyor. Bu destekler için kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz.

Devlet tarafından 500 lira ile 6 bin lira arasında destek sağlanıyor. Şubat ayı itibari ile devlet tarafından 5 farklı destek sağlanıyor. Bu desteklerden yararlanmak için kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz.

DEVLET DESTEKLERİ DETAYLARI

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından çeyiz hesabı kapsamında ödeme yapılıyor. Çeyiz Yardımı yetim kalan kız çocuklarına evlenmeleri durumunda çeyiz parası ödenir. SSK ve Bağkurlu anne veya babası kaybedenler yetim maaşı da alabiliyorlar.

Bunun yanı sıra muhtaç engellilere de destek veriliyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü kapsamında yüzde 40 engelli raporu olup SSK güvencesi olmayanlara 818 lira ödeme yapılıyor.

Evde bakım maaşı kapsamında da destek ödemesi gerçekleştiriliyor. Bu ödemeler kapsamında engelli ya da yaşlı bakıma muhtaç yakınına bakan kişilere devlet tarafından 1460 lira evde bakım maaşı ödemesi yapılıyor.

Emekli olamayan sigortalılara da Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından toplu para iadesi yapılıyor. Buna göre SGK’ya dilekçe verilmesi durumunda o güne kadar ödenen tüm prim ödemeleri toplu bir şekilde iade ediliyor.

Verilen Destek Detayları
Verilen Destek Detayları

Doğum öncesi ve doğumdan sonra alınan 4 aylık analık izni kullanan anneler çalışmadıkları sürelerin parasını da alabiliyorlar. Anneler verilen destek kapsamında en düşük ödeme 6 bin lira oluyor. Ziraat Bankası üzerinden annelerin isimlerine açılacak olan hesaplara paralar yatırılacak ve anneler paralarının kontrolünü e-Devlet üzerinden yapabilecek.

Devlet destekleri hakkında yeni gelişmeler oldukça okuyucularımızla paylaşacağız…

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir