Gündem

6 Eylül Koronavirüs Vakalarında Son Durum! Sağlık Bakanlığı Açıkladı!

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinde ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabında her gün koronavirüs vaka sayılarını ve aşılamada son durumu paylaşmaya devam ediyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs’ e ilişkin son durum vatandaşlar tarafından merakla takip ediliyor. İşte 6 Eylül 2021  koronavirüs vakalarında ve aşılamada son durum…

6 Eylül verilerine göre, 301 bin 164 test yapıldı. Son 24 saatte, 20 bin 962 yeni vaka tespit edildi. 29 bin 327 kişi de sağlığına kavuşurken koronavirüs nedeniyle bugün 271 kişi hayatını kaybetti. Koronavirüs aşılaması hızla devam ediyor. Birinci doz Türkiye ortalaması yüzde 80.47, ikinci doz ortalaması yüzde 62.23, birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamı ise 97 milyon 981 bin 595 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter Üzerinden Açıklama Yaptı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Okullar açıldı. Büyük şehirlere dönüş başladı. Sosyal hareketlilikle risk artacak. Maske ve mesafe kuralı daha da önemli. Nihai çözüm aşı! Aşılarımızı tamamladığımız zaman Covid-19’a karşı özgürlüğümüze kavuşacağız” ifadesinde bulundu.

İlgili Makaleler