Gündem

65 Yaş ve Üstü Vatandaşlara Yeniden Kısıtlama Getirildi

Gaziantep'te 65 yaş ve üstü vatandaşlar için kritik bir karar alındı. Bu doğrultuda 65 yaş ve üstü vatandaşların düğünlere katılımına, semt pazarına gidiş ile toplu taşıma kullanım saatlerine kısıtlama getirildi.

Gaziantep’te corona virüsü tedbirleri kapsamında yeni bir karar alındı. Bu tedbirler kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlarla ilgili yeni kararlar alındı.

Vali Davut Gül sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Vali Gül açıklamalarında 65 yaş üstü vatandaşların düğünlere katılımına, semt pazarına gidiş ile toplu taşıma kullanım saatlerine kısıtlama getirildiğini duyurdu.

KISITLAMA GETİRİLDİ

Konu ile ilgili olarak Vali Gül şu ifadeleri kullandı:

“65 yaş üstü ulu çınarlarımızı hep birlikte koruyup dualarını almaya ihtiyacımız var. Gaziantep’te gelin ve damadın anne, baba, dede, anneanne ve babaannesi hariç 65 yaş üstü kişilerin düğüne gitmesi yasaklanmıştır. Toplu taşıma, bulaşma riskini artırdığından sabah 07.00-10.00 ile akşam 17.00 ve 20.00 saatlerinde toplu taşıma araçlarını kullanmaları, akşam 18.00’den sonra sebze-meyve pazarlarına gitmeleri yasaklanmıştır.”

İlgili Makaleler