Gündem

65 Yaş ve Üstüne Sokağa Çıkma Kısıtlaması Getirilmişti ! Flaş Gelişme

Sivas ilinde corona virüsü tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanmıştı. Bu konu hakkında Valilikten yeni bir açıklama yapıldı ve kısıtlamanın bir süre ertelendiği yeniden düzenleme yapılacağı belirtildi.

Sivas Valiliğinden dün akşam çok önemli bir açıklama yapılmıştı. Valilikten yapılan açıklamada ise 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkma saatlerine kısıtlama getirilmişti.

Bu konu hakkında Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İl Hıfzıssıhha Kurulu kararınca 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın risk grubunda olmaları sebebiyle salgının etkilerinden korumak amacıyla sokağa çıkmaları 10.00-17.00 saatleri arası sınırlandırılmıştır. Sabah 10.00’dan önce ve akşam 17.00’den sonra sokağa çıkmaları kısıtlanmıştır”

KISITLAMA GERİ ÇEKİLDİ

Ardından yeni bir açıklama yapıldı ve bu kısıtlama kararı geri çekildi. Bu konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“65 yaş ve üzeri kıymetli büyüklerimizin sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili olarak; İl Hıfzıssıhha Kurulu’nca alınan karar, içeriği ve kısıtlama saatleri güncellenerek tekrar paylaşılacaktır”

İlgili Makaleler