İşkur İş İlanları

68 Belediye ve Kuruma En Az İlkokul Mezunu Yüzlerce Personel Alımı Yapılıyor

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı 68 belediye ve kurum tarafından ilanlar yayımlandı. Bu ilanlar kapsamında en az ilkokul mezunu yüzlerce personel alımı yapılıyor.

İŞKUR Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı İlanı bölümünde çeşitli ilanlar yayımlandı. Buna göre 68 belediye ve kurum tarafından en az ilkokul mezunu personel alımı yapılacağı ifade edildi. Buna göre adaylarda aranacak olan şartları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanlara başvuru yapacak olan adayların en az lise mezunu olması gerekiyor. Ancak bazı ilanlara ilkokul mezunu, bazı ilanlara lise mezunu ve bazı ilanlara lisans mezunu adaylar başvuru yapabiliyor.

En Az İlkokul Mezunu Personel Alımı
En Az İlkokul Mezunu Personel Alımı

ARANAN ŞARTLAR

En az ilkokul mezunu personel alımına ilişkin yayımlanan ilanlara başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartların yanı sıra ilanlara göre adaylarda özel şartlar da aranıyor. İşte aranan genel şartlar:

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

– Kamu haklarını kullanmaktan yoksun olmamak.

– TCK ‘nın 53 ‘üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak

– Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş , yedek sınıfa geçirmiş,

– Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak.

– Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak.

En az ilkokul mezunu personel alımlarına ilişkin yayımlanan ilanlar için TIKLAYIN. 

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir