Gündem

7 İlimiz İçin Kritik Uyarı Yapıldı: Açık Havada Bulunmayın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 7 ilimiz için kritik uyarı yapıldı. Söz konusu açıklamada 7 ilimiz için hava sıcaklığının Mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerine ulaşacağı vurgulandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak’ta hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 9 ila 13 derece daha fazla seyredeceği belirtildi.

AÇIK HAVADA BULUNMAYIN

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile çocuk ve yaşlıların aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları, güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları gerektiği ifade edildi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; bu hafta sonundan itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artarak Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak il genelinde mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyredeceği ve uzun yıllar mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerini yer yer aşabileceği değerlendirilmektedir.

SAĞLIK AÇISINDAN ÖNEMLİ

Vatandaşlarımızdan özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile çocuk ve yaşlılarımızın aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları, güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları sağlıkları açısından önem arz etmektedir”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler