Personel Alımı

81 İlde Güvenlik Personeli Alınacak! 1399 Görevli Alım Şartları…

Güvenlik görevlisi olmak isteyen binlerce vatandaş için yeni bir iş ilanı yayınlandı. İŞKUR üzerinden yapılacak olan 1399 güvenlik görevlisi alımı 81 il üzerinden olacak. 1399 alımın silahlı ve silahsız alımın olacağı aktarıldı. 18 yaşını tamamlamış herkesin başvurabileceği ilan şartları da belli oldu. Peki İŞKUR güvenlik görevlisi alımına kimler başvurabilir? İşte 81 ilden toplam 1399 güvenlik görevlisi alım şartları…

BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR’un resmi internet sitesinde yayınlanan ilana göre 1399 güvenlik personeli alınacak. Silahlı ve silahsız personeller alacaklarını belirten İŞKUR iş arayan vatandaşları heyecanlandırdı. Bu açıklamayı okuyan adaylar ilanın detaylarını araştırmaya başladı. Öncelikle şartlar arasında; 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

Başvuran adayların 18 yaşını tamamlamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

En az ilköğretim mezunu olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak gerekmektedir.

İlgili Makaleler