Ekonomi

A101, Migros, Carrefoursa, BİM, Şok Kurbanlık Fiyatları Belli Oldu! 200 TL İndirimli ve 10 Taksitle Kurban Almak İçin…

Geçmişte sadece gıda ve temizlik ürünleri gibi temel ihtiyaçları satan marketler, bir süredir dolaptan cep telefonuna kadar pek çok kategorideki ürünü müşterileriyle buluşturur hale geldi. O kategoriler arasına ise, geçtiğimiz yıl kurbanlıklar da eklendi. Öte yandan 2022 yılı için de A101, Migros, Carrefoursa, BİM, Şok gibi zincir marketlerin kurbanlık fiyatları belli oldu.

A101, Migros, Carrefoursa, BİM, Şok gibi zincir marketlerden kurbanlık almak vatandaşlar için hem taksit oluşturması hem de kesilip, paketlenip eve kadar gelmesiyle çok daha cazip hale geldi. Bu sene de çeşitli bankalar ile taksit ve indirim anlaşmasına giden A101, Migros, Carrefoursa, BİM, Şok gibi zincir marketler, Kurban Bayramı için hazırladıkları kampanyaları tek tek açıkladı.

Zincir Marketlerinin Kurbanlık Fiyatları Belli Oldu

Geçtiğimiz yıl piyasanın en uygun kurbanlıklarını satan A101 marketlerinde bu sene fiyatlar bir hayli yükseldi. Kurbanlık satışlarına başlayan A101 marketleri en az 16 kilogram olan Karaman koçu 3 bin 195 TL’ye satarken; en az 20 kilogram kemiksiz et içeren 1/7 hisseli büyükbaş kurbanlığı 3 bin 595 TL’ye satmaya başladı. Pek çok banka ile Kurban Bayramı için anlaşamaya giden A101 marketleri, Maximum ve Axess kart sahiplerine 9 Taksit; Bonus ve World kart sahiplerineyse 10 taksit ile kurbanlık satışlarına başladı. A101 Denizbank kart sahiplerine ise, kurbanlık alışverişlerinde 200 TL indirim sağlayacağını açıkladı.

Taksit ve İndirimler de Devrede

Migros ve Carrefoursa da kurbanlık paketlerinin fiyatlarını açıkladı. Bu yıl üç ayrı paket ile müşterilerinin karşısına çıkan Migros marketleri, en az 12 kilogram et içeren kurbanlık koçları 2 bin 995 TL’den satışa sunmuşken, en az 16 kilogram et içeren kıvırcık koçları 3 bin 595 TL’den; en az 25 kilogram kemiksiz et içeren 1/7 hisseli büyükbaş kurbanlığı ise, 4 in 595 TL’den satacağını açıkladı. İki ayrı kurbanlık paketi ile raflarını dolduran Carrefoursa marketleriyse, en az 17 kilogram et içeren kıvırcık koçun paketini 3 bin 450 TL’den; en az 20 kilogram kemiksiz et içeren 1/7 hisseli büyükbaş kurbanlığın paketini ise 3 bin 950 TL’den satmaya başladı. Her kredi kartına 9 taksit yapan Carrefoursa, Axess kredi kartları ile alınan kurbanlıklara ise, 200 TL indirim yapacağını açıkladı.

İlgili Makaleler