Gündem

ABD Başkanı Trump: Sıkı Tedbirlere Rağmen Çok Fazla Kişi Hayatını Kaybedecek

ABD’de corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 8 bin 501'e yükseldi. Bu duruma paralel olarak da corona virüs tespit edilen kişi sayısı da 312 bin 237'ye ulaştı.

Başlangıç noktası Çin’in Vuhan kenti olan ve daha sonrasında bütün dünyayı esir alan corona virüs sebebiyle ABD’de yaşamını yitirenlerin sayısı son bir gün içerisinde 1344 kişi artarak 8 bin 501’e çıktı. Corona virüs teşhisi konulanların sayısı ise yine son bir gün içerisinde 34 bin 272 kişi artarak 312 bin 237’ye ulaştı.

BAŞKAN TRUMP: ÜLKEYİ TEKRAR AÇMAK ZORUNDAYIZ

ABD Başkanı Donald Trump, önümüzdeki haftalarda sıkı tedbirler alınsa bile çok fazla kişinin hayatını kaybedeceğini vurgulayarak “Koronavirüs krizi geliyor” diye konuştu. En fazla ölümün yaşandığı ve vaka sayısının giderek arttığı New York’a corona virüs (Covid-19) salgınının yayılmasını önlemek için bin askeri personelin gönderileceğini de açıkladı. Donald Trump, oldukça ürkütücü bir döneme girildiğini ifade ederek “Muhtemelen bu ülkede daha önce böylesi görülmedi” şeklinde durumu aktardı.

Başkan Trump bir taraftan da, “Ülkemizi tekrar açmak zorundayız. Bunu aylar, aylar ve aylar boyunca yapmak istemiyoruz” şeklinde açıklamasını noktaladı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir