Gündem

ABD Başkanı Trump’tan Covid-19 Aşısı İçin Tarih

ABD Başkanı Donald Trump ABD’li Fox News kanalına konuştu ve corona virüsü salgını hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Trump açıklamalarında ABD’nin salgınla mücadelede başarılı bir süreç geçirdiğini ve alınan tedbirler kapsamında ekonomik olarak kapanan bazı eyaletlerde hayatın kademeli olarak yeniden normale döndürülebileceğini ifade etti.

Bunun yanı sıra ABD Başkanı Trump yapılan son projeksiyonlara göre tahmini vaka ve ölüm oranlarına yönelik bir soruya cevap vererek ülkede 80 ile 90 bin arasında insanın hayatını kaybedebileceğini belirtti.

AŞI İÇİN TARİH VERDİ

Tüm bunların yanı sıra ABD Başkanı Donald Trump corona virüsü aşısı için de tarih verdi. Trump aşı hakkındaki açıklamalarında aşının 2020 yılının sonunda hazır olabileceğini belirtti.

Konu ile ilgili olarak Trump gerekli aşı üzerinde sıkı bir çalışma yapıldığını ve 2020 sonuna kadar hazır olacağını belirtti ve açıklamalarında “Yaptığımız sıkı takip sonucunda beklediğimiz aşının 2020 sonunda bulunacağını düşünüyoruz. Şu an elimizde modeller var ve ikmal hattı kuruyoruz.” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler