Gündem

ABD Covid-19 için tarih verdi: Haziran sonuna kadar sürebilir!

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) yetkilileri corona virüsünün bitiş tarihine ilişkin açıklama yaptı. ABD yetkilileri basına yaptıkları açıklamada virüs salgını için “aylarca sürebilir” derken ABD Genel Kurmay Başkanı Mike Milley salgının Haziran ayının sonunu kadar sürebileceğini ifade etti.

Tüm dünyanın mücadele ettiği corona virüsü (Covid-19) hakkında ABD yetkililerinden açıklama geldi. Vaka sayısının her geççen gün tırmandığı ülkede Pentagon’da çalışan üst düzey yetkililer corona virüsü salgınının aylarca sürebileceğini bildirdiler.
Savunma Bakanı Esper basına yaptığı açıklamada, virüsün aylar sonra atlatılacağına inancının sonsuz olduğunu söyleyerek, “Salgın ABD’de aylarca devam edecekmiş gibi plan yapmalıyız” ifadelerini kullandı.

Salgın Haziran sonuna dek sürebilir

ABD Genel Kurmay Başkanı Milley ise yaptığı açıklamasında corona virüsü salgının Haziran sonuna kadar sürebileceğini dile getirdi.
ABD’de son açıklanan verilere göre 48 binden fazla vaka, 588 can kaybı var. 1175 kişinin durumu ciddiyetini korurken 295 kişi de hastalığı atlatmış durumda.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir