Gündem

ABD’de corona virüsü aşısı insanlar üzerinde denenmeye başlıyor!

Corona virüsü neredeyse tüm ülkelere yayıldı. Herkesin merakla tedavisini beklediği virüs hakkında ABD'li yetkililerden önemli bir açıklama geldi. ABD'de geliştirilen bir corona virüs (Covid-19) aşısının insanlar üzerinde denenmeye başlanacağı açıklandı. Aşı 45 gönüllü denek üzerinde denenecek.

Çin’den dünyaya yayılan corona virüsü can almaya devam ederken, pek çok ülke tedavi yöntemini bulmak için çalışmalar yapıyor. ABD’li yetkililer tarafından corona virüsüne karşı geliştirilen bir aşıda önemli bir aşamaya gelindiği açıklandı. Virüse karşı geliştirilen testin 45 denek üzerinde uygulanmasıyla bazı önemli sonuçlar elde edilmesi amaçlanıyor. Yapılan test ile virüsün uygulanacağı kişilere virüs bulaşıp bulaşmayacağı ve aşının yan etkileri öğrenilecek.

Virüse yakalananlar için aşı 8-12 ay arasında geliştirilebilir

Öte yandan yapılan açıklamalarda salgına yakalanan hastaların iyileştirilmesi için geliştirilecek aşı için uzun bir çalışma süreci gerektiği bildirildi. Yetkililer, corona virüse yakalanan hastalarda kullanılacak bir aşının geliştirilmesinin sekiz ay ile bir yıl arasında sürebileceğini vurguladı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir