Gündem

ABD’de Silahlar Susmuyor! Bir Hastaneye Silahlı Saldırı Düzenlendi! Ölenlerin Sayısı 4’e Yükseldi!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Oklahoma eyaletine silah sesleri yükseldi. Tusla şehrinde yer alan bir hastanede silah saldırı meydana geldi. Saldırı sonucunda 4 kişi silahla öldürüldü. Yaşanan bu şok edici olayın ardından yerel polis açıklamalarda bulundu. St. Francis isimli hastanede bir kişinin tüfekle ateş açmaya başladığı ve tüfekten çıkan mermilerin 4 kişinin hayatına son verdiği açıklandı. Olayla ilgili açıklamalarda bulunana Tulsa Polis Şefi Eric Dalgleish, bir tüfek ve bir tabanca bulunduran saldırganın en fazla 40 yaşında olduğu bilgisini paylaştı.

Bir Silah ve Bir Tüfek Kullandı

Tulsa polisi tarafından yapılan açıklamalara göre, yaşanan bu silahlı saldırının haberini bir telefon ihbarı ile aldıkları ve silahlı saldırganın hastanenin ikinci katında tüfeğini ateşlediği, pek çok insanı vurduğu söylendi.

Olay yerine varan polis ekipleri, vardıkları sırada birkaç kişinin yaralandığını ve bu yaralılar arasında bulunan bir çiftin olay yerinde hayatını kaybettiğini söyledi. Yapılan bu saldırı sonunda hastane çalışanları ile birlikte hastalar da yaralandı.

Kendi Canına da Kıydı

4 kişinin öldüğü bu saldırı sonrasında, saldırıyı düzenleyen kişinin de olay yerinde hayatını kaybettiği açıklandı. Yetkililer saldırganın nasıl öldüğüne dair herhangi bir ayrıntı paylaşmadı. Amerika’nın en çok okunan gazetelerinden biri olan New York Times’ın yaptığı habere göre, silahla çevreye ateş saçtıktan sonra, silahlı saldırgan kendini vurarak intihar etti.

ABD Başkanı Joe Biden başta olmak üzere tüm Beyaz Saray dikkatini yaşanan bu kanlı saldırıya çevirdi. Yetkililer tarafından gerekli incelemelerin yapıldığı ve eyalet yetkilileri ile sıklıkla irtibat kurulduğu bilgisi paylaşıldı.

ABD’de silah sisleri susmuyor. Geçtiğimiz ay Teksas’ta bir okula saldırı düzenlenmiş ve 19 çocuk ile birlikte 2 öğretmen hayatını kaybetmişti.

İlgili Makaleler