Gündem

ABD’li Hemşire Göz Yaşlarını Tutamadı: Corona Virüsle Mücadele Edemiyoruz

ABD'de hemşire olarak görev yapan bir kadın, corona virüsle yaşadığı mücadeleyi ağlayarak anlattı. Başına gelenleri ve hissettiklerini anlatırken işi bırakmak zorunda kaldığını çünkü hiçbir şeyin iyiye gitmeyeceğini düşündüğünü aktardı.

Başlangıç noktası Çin’in Wuhan kenti olan ve hızla bütün dünyayı esir altına alan corona virüsün etkisi gitikçe artıyor. Bütün dünyada olduğu gibi ABD’de de sağlık çalışanları, ekipmanlarının eksik olması sebebiyle corona virüsle mücadele ederken oldukça zorlanıyor. Chicago’da hemşire olarak görev yapan Imaris Vera, yaşadıkları zor zamanları anlattı ve işini bırakmak zorunda kaldığını belirterek, “Bu işin sonu daha iyiye gitmeyecek.” diye konuştu.

Ülkede sağlık görevlilerinin ve corona virüs teşhisi konuşmuş hastaların kullanması gereken tıbbi malzemeleri eksik olduğu için salgın gittikçe korkutucu boyutlara ulaşıyor.

ABD’de Imaris Vera adlı bir hemşire de maskesinin eksik olması nedeniyle yaşadığı korkunç durumu ağlayarak paylaştı ve işinden ayrılmak zorunda kaldığını belirtti.

KENDİNİ GÜVENDE HİSSETMEDİĞİNİ ANLATTI

Chicago’da hemşire olarak çalışan Imaris Vera, görev yaptığı hastanede maske ve diğer tıbbi malzemelerin eksik olmasından dolayı kendini güvende hissetmediğini göz yaşları içinde anlattı.

Vera, sosyal medya hesabı Instagram’da bir yandan ağlayıp bir yandan da şunları anlattı:

“Bu sabah acil servise geldiğimde kafamda tüm hemşirelerin maskelerini taktığını görmeyi hayal ediyordum ancak hiçbir şey yoktu. Her yoğun bakım odası, plastik muşamba ve bantlarla oluşturulmuş ‘odalara’ sahipti. Hemşirelerin bir kısmı maskesizdi. Yöneticime sorduğumda ‘yeterli maske alırsak, önümüzdeki haftalarda personelin cerrahi maske takmasını düşünebiliriz’ dedi. Ben de kendisine bu ameliyat maskeleri bizi korumayacak. Hastalarımızın yüzde 90’ı entübasyonlu ve COVID-19 için pozitif. Hastane ortamında bile insanlar yayıyor’ dedim.”

RAPOR HAZIRLADIM VE İŞİ BIRAKTIM

“Ardından gözlerimden yaşlar aktı ve borçlarımı nasıl ödeyeceğimi, alışverişimi nasıl yapacağımı düşündüm.”

“Son olarak yöneticime gözlerimdeki yaşlarla yalvararak ‘Anlıyorum, bir kıtlığımız var ama kendi maskem var. Kendi N95 maskemi takabilir miyim?’ dedim. Ancak yöneticim reddetti ve giymeme izin veremeyeceklerini söyledi. Ben de rapor hazırladım ve işi bıraktım. Ben bugün hayatımı seçtim.”

ABD BUNA HAZIR DEĞİL

Hemşire Vera, kendini ve sevdiklerini korumak için bunu yapmak zorunda olduğunu anlatırken, “Bu işin sonu daha iyiye gitmeyecek. ABD buna hazır değil ve hemşireler korunmuyor” dedi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir