EğitimEkonomiKamu Haberleri

Açıklama geldi: YTB burs başvuruları başladı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), tarafından öğrencilere burs veriliyor. Bu burslar için başvurular resmen başladı. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) verdiği “Türkiye Bursları” programının 2021 yılı başvuruları başlarken Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren bir açıklama yaptı.

156 BİN BAŞVURU 

Abdullah Eren açıklamalarında 2012’de 42 bin başvuru alan Türkiye Bursları programı, 2019’da dünyanın 167 ülkesinden 145 bin 700, 2020’de de pandemi şartlarına rağmen 172 ülkeden 156 bin müracaatla rekor başvuru aldığını belirterek şöyle devam etti:

“Bu ilgi bizleri mutlu ediyor. Bizler de her yıl giderek artan bu ilgi ve talebe karşılık olarak burs imkanlarımızı arttırmaya ve geliştirmeye çalışıyoruz.”

BAŞVURU ADRESİ

Eren açıklamalarının devamında 20 Şubat’a kadar dünyanın dört bir yanından başvuruları almaya devam edeceklerini belirterek aday öğrencilerin, YTB ve Türkiye Bursları sosyal medya hesapları ile www.turkiyeburslari.gov.tr adresinden detaylara ve başvuru sayfasına ulaşabileceğini vurguladı ve şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Bursları, üniversite bölüm yerleştirmesi, aylık burs, üniversite harcı, sağlık sigortası, yurt-barınma, mesleki ve akademik programlar ile gidiş-dönüş uçak bileti gibi imkanlarıyla dünyanın en kapsamlı burs programı olarak öne çıkıyor.”

İlgili Makaleler