Gündem

Açıklama Yapıldı: 23 Nisan İle 1 Mayıs Arasında Sokağa Çıkma Yasağı Gelebilir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldığı bir TV programında soruları yanıtladı ve sokağa çıkma yasağı hakkında da değerlendirmelerde bulundu. İmamoğlu açıklamalarında 23 Nisan ile 1 Mayıs arasında kısıtlama gelebileceğini ifade ederek 2 günlük sokağa çıkma yasaklarının ne kadar faydalı olduğunu bilmediğini 2 haftalık bir karantina süreci gerekebileceğini vurguladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haber Global televizyonuna konuk olarak kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. İmamoğlu burada sokağa çıkma yasağı hakkında da değerlendirmelerde bulunarak 2 günlük sokağa çıkma yasağının ne kadar faydalı olduğunu bilmediğini iki haftalık bir karantina süreci gerekebileceğini vurguladı. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamalarında 23 Nisan ile 1 Mayıs arasında sokağa çıkma yasağının gelebileceğini ifade etti.

EKREM İMAMOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Perşembeden çalışmalarımızı bitirmiştik. Verimli bir hafta sonu geçirdik. Hatasız bir hafta sonu geçti. Hafta içi yardım sunduğumuz vatandaşlara olan sürecimizi hızlandırdık. Hafta sonu da devam etti.

“23 NİSAN’DAN 1 MAYIS’A SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI GETİRİLEBİLİR”

Ne yazık ki iki kez pandemi kurullarıyla toplantı yapabildik. Pandemi kurulunda hekimler benimle aynı kararı dile getirdi. Sokağa çıkma yasağı konusunda ısrarcıyız. Salgın büyüdükçe müdahale şansınız zorlaşıyor. Bu bakımdan sokağa çıkma yasağı salgını kontrol altına almanızı kolaylaştırıyor. Ayrıca test imkanınızı daha üst seviyeye taşıyorsunuz. Hızlı bir şekilde hemen olmalı. 23 Nisan’dan 1 Mayıs’a bir kısıtlama getirilebilir. 2 günlük sokağa çıkma yasakları ne kadar faydalı oluyor bilmiyorum. 2 haftalık bir karantina süreci olabilir.

“BİZİM AMACIMIZ YARDIMCI OLMAK”

Biz devletimizin kurumuyuz. Ne için maske dağıtmıyoruz. Bazı belediyelerimizde maske üretimi bile izne tabi. Belediye maske üretecek valilik izin vermiyor. Bizim amacımız yardımcı olmak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler