Ekonomi

Açıklama Yapıldı ! Bunu Yapanlara 392 Lira Ceza Verilecek

Burdur ilinde bulunan Salda Gölünü korumak için çok önemli bir karar alındı. Bu karar kapsamında gölden kil almak için çamur çukurları oluşturan kişilere 392 lira ceza verilecek.

Burdur’un Yeşilova ilçesinde beyaz kumsalı ve berrak suyu ile akıllarda yer alan Salda Gölü hakkında önemli bir karar verildi. Bu karar doğrultusunda gölden kil alan ve çamur çukurlarına giren kişilere 392 TL para cezası kesileceği belirtildi.

PARA CEZASI KESİLECEK

Bilindiği gibi son dönemlerde Salda Gölü ziyaretçi akınına uğradı. Gölün korunması için çalışmalar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yeşilova Kaymakamlığı ve Burdur Valiliği tarafından yürütülüyor. Bu kapsamda göl sahasının kirlenmemesi için yeni kararlar alınırken jandarma ekipleri tarafından denetim yapılıyor ve sigara içenlere de para cezası kesiliyor.

Göl kenarındaki beyaz kumlara şezlong, sandalye ve şemsiye kuranlar, göl çevresinde yiyecek ve içecek tüketenlere de idari para cezası kesileceği belirtilerek bundan dolayı çamur çukurlarının etrafı halatlar çevrildi ve çukurlara girmenin yasak olduğunu gösteren levhalar asıldı.

İlgili Makaleler