Gündem

Açıklama Yapıldı: O İşçiler İçin Asgari Ücret 2 Bin 700 Lira Oldu

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar tarafından asgari ücrete ilişkin önemli açıklama yapıldı. Karalar açıklamasında Adana’da çalışan işçiler için “Asgari ücret 2 bin 700 lira oldu .“dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Belediyeleri için en az 2 bin 500 lira olacağını açıklamıştı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise Adana’da çalışan işçiler için asgari ücretin 2 bin 700 lira olacağını duyurdu.


Barış Manço ve Ege Bağatur bulvarlarında tamamlanan asfaltlama çalışmalarını incelediği sırada basına da açıklamalarda bulunan Başkan Karalar asgari ücret ile ilgili yaptığı açıklamada, aylık 60 milyon lira açığı sıfırladıklarını, yıl sonuna kadar da bütçeyi aylık 50 milyon fazla verir hale getireceklerini söyledi. Ocak ayından beri bütçede açık vermediklerini söyleyen Zeydan açıklamasında“ belediye bütçesini en az 50 milyon lira artı verir hale getirmeliyiz.” İfadelerini dile getirdi.

Benim işçim “maaşım ne zaman yatar?” diye düşünmeyecek

Daha önce işçi maaşlarının yatırılmasında gecikmeler yaşandığını vurgulayan Zeydan bundan sonra işçilerin maaşının tam gününde yatacağını belirterek, “Uzun süredir işçiye zamanında para ödeyemeyen bir Büyükşehir Belediyesi vardı. Çalışanlarımıza, 6-7 ay içinde maaşı zamanında ödeyeceğimize dair söz verdik. 1 ay gecikmeyle, geçen ay işçilerimize ayın 15’inde maaşı yatırdık ve geçmişe dönük maaş alacağı olan çalışan kalmadı. Bundan sonra da her ay düzenli olarak maaşlar yatacak. Benim işçim, ‘Maaşım ne zaman yatacak?’’ diye düşünmeyecek. Ayın 15’inde para hesaplarda” dedi.

Daha az paraya yaptığımız işleri eleştiriyorlar

Asfaltlama çalışmalarının ardından esnaf ve halkla bir araya gelerek sorun dinleyen ve bilgilendirmelerde bulunan Başkan Zeydan” Belediye Meclisinde, bizim bir önceki döneme göre dörtte bir, üçte bir oranında daha az paraya yaptığımız işleri eleştiriyorlar. Sizin 1 milyon 200 bin liraya yaptığınız işi biz 450 bin liraya yapıyoruz. Sizin 1 milyon 290 bin liraya yaptığınız işi biz 290 bin liraya yaptık. Sizin 12 milyon liraya yaptığınız Altın Koza Film Festivalini biz 4.8 milyon liraya yaptık.” dedi.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir