Eğitim

Açıköğretim kayıt işlemleri süresi ikinci kez uzatıldı! İşte kayıt ekranı

Bu sene corona virüsü gölgesinde başlatılan üniversitelere kayıt işlemleri hakkında adaylar araştırmalar yapıyorlar. Anadolu Üniversitesi (AÜ) açıköğretim, iktisat ve işletme fakülteleri kayıt işlemleri süresi ikinci kez uzatıldı. İşte kayıtlar için son tarih

Anadolu Üniversitesi yapılan açıklama ile açıköğretim, iktisat ve işletme fakülteleri kayıt işlemlerinin 23 Ekim tarihine kadar uzatıldığı duyurulmuştu. Üniversite kayıt süresini ikinci kez uzaltıldığını bildirdi. Buna göre, daha önce 23 Ekim’e kadar uzatılan açıköğretim, iktisat ve işletme fakülteleri 2020-2021 güz dönemi yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri, 29 Ekim Perşembe günü saat 23.30’da sona erecek.

Üniversiteden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2020-2021 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri ile Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine;

1. ANADOLUYÖS
2. İkinci Üniversite
3. YKS Yeni Kayıt
4. YKS Ek Yerleştirme
5. DGS
6. Sağlık Lisans Tamamlama

kapsamında kayıt yaptıracak adaylar için çevrimiçi (online) başvuru ve kayıt işlemleri 29 Ekim 2020 Perşembe günü Saat 23:30’a kadar uzatılmıştır.

Çevrimiçi (online) başvuru ve kayıt işlemleri http://aoskayit.anadolu.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

2020-2021 Öğretim Yılı Güz Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemeleri, 29 Ekim 2020 Perşembe günü Saat 23:59’a kadar Kredi Kartı/Banka Kartı (Çevrimiçi Başvurunuzu yaptıktan sonra herhangi bir bankanın kredi kartı/banka kartı ile online ödeme yapabilir. Ancak, kayıt tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı/banka kartıyla ödeme yapılamayabilir.), Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil bankacılık veya İnternet bankacılığından gerçekleştirilebilir.

İlgili Makaleler