Gündem

Adalet Bakanı Gül Alınan Yeni Corona Virüsü Tedbirleri Duyurdu !

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamalarında corona virüsü önlemleri kapsamında alınan yeni tedbirleri duyurdu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamalarında corona virüsü tedbirleri hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Gül açıklamalarında corona virüsü tedbirleri kapsamında 30 Nisan’a kadar duruşmalar ve acil olmayan tüm işlerin ertelendiğini ifade etti.

BAKAN GÜL YENİ TEDBİRLERİ DUYURDU

Konu ile ilgili olarak Bakan Gül açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Kurumlarda görev alan tüm personel, evlerine gönderilmeyerek izole edilen barınma yerlerinde kalacaklardır. Kamuya ait yerlerden de yararlanılması hususu değerlendirilmektedir. Kurumsal olarak alt yapıyı hazırlamış durumdayız.

Bir diğer gelişme de telefon görüşmesinde, görüntülü görüşme imkanını sağlamak adına çalışmanın başlamasıdır. Geçtiğimiz günlerde REsmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle mevzuat altyapısı tamamlanmaktadır.

Böylece sadece görüntülü görüşme değil, mektup, kantin, doktor gibi pek çok işlem daha çabuk görülecektir.

Bir diğer konu da her gün yüz binlerce insanın giriş çıkış yaptığı adliyelerde ve icra dairelerindeki insan sirkülasyonunu durdurmaktır. Yasa çıkar çıkmaz HSK bir çalışma yaptı. Tutuklu ve acil işler, yürütmenin durdurulması ve acele işler haricinde tüm duruşmalar ertelenecek.

30 Nisan’a kadar duruşmalar ve acil olmayan tüm işler ertelenmiştir.

Avukat arkadaşlarımıza 6 Nisan itibariyle CMK alacaklarına yönelik tüm ödemeler başsavcılıklara ulaştırılacaktır.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir