Gündem

Adalet Bakanı Gül’den bayram öncesi alım müjdesi!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar ile bayram öncesi müjdeyi verdi. Bakan Gül, 100'ü avukatlık mesleğinden 1100 adli, 100 idari olmak üzere toplam 1200 hakim ve savcı alımı yapılacağını duyurdu.

Kurban Bayramı’na az bir süre kala Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 1200 hakim ve savcı, 1100 de icra müdürü ve icra müdür yardımcısı için alım müjdesi verdi. Resmi twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan Bakan Gül, “100 idari hakim, 100’ü avukatlık mesleğinden 1100 adli hakim ve savcı olmak üzere 1200 hakim ve savcı alımı için 21-22 Kasım’da yazılı sınav yapacağız.” İfadelerini kullandı.

Yazılı sınav 22 Kasım’da

Ayrıca açıktan ve naklen anaklen atama yoluyla 1100 icra müdürü ve icra müdür yardımcısı alınacağınını bildiren Bakan Gül, alımlar için yazılı sınavın 22 Kasım tarihinde gerçekleşeceğini duyurdu.

Bakan Gül sınavlar için adaylara başarı dilediği açıklamasında, “Her iki sınav da ÖSYM tarafından yapılacak. Yeni alımlarla yargı teşkilatını daha da güçlendirerek vatandaşlarımızın adalet hizmetlerini erişimini hızlandırmayı amaçlıyoruz. Hayırlı olsun. Tüm adaylara şimdiden başarılar diliyorum.” Dedi.

İlgili Makaleler