Personel Alımı

Adalet Bakanlığı 10 personel alımı kadro dağılımı! Hangi kadrolara atama yapılacak?

Adalet Bakanlığı geçtiğimiz ay 10 bin personel alımı için yeni ilan yayınlaması bekleniyordu. Aralık ayı gelmesine rağmen halen yayınlanmadı. Sağlık Bakanlığı’na da 12 bin personel alımı Ekim ayında yapılacaktı ama gecikme yaşandı ve Kasım ayının ilk haftası ilan yayınlandı. Şimdi Adalet Bakanlığı’nın da 10 bin personel alımı için ilan yayınlaması bekleniyor. Peki, hangi kadrolara personel alınacak?

10 BİN PERSONEL ALIMI İÇİN KADRO DAĞILIMI

Adalet Bakanlığı CTE bünyesinde İnfaz Koruma Memuru, zabıt katibi ve mübaşir alımı bekleniyor. Binlerce aday tarafından hangi kadrolara atama yapılacağı merak ediliyor… İşte detaylar…

Adalet Bakanlığı bünyesinde alım yapılması beklenen kadrolar ise “Zabıt katibi, mübaşir, şoför, aşçı, teknisyen, avukat, hizmetli, psikolog, sosyal çalışmacı, istatistikçi, icra katibi, öğretmen, veteriner, infaz ve koruma memuru, cezaevi katibi, hemşire, kaloriferci” şeklinde belirtildi.

BAKAN GÜL’ÜN AÇIKLAMALARI

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise yaptığı açıklamalarında personel alımı hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Gül açıklamalarında “Adliyelerde ve cezaevlerindeki personel ihtiyaçlarımızı belirledik. Çalıştık bunları sunduk ve yakın zamanda , yani bir imza onaydan çıkmadığı için tarih veremiyorum. Yaklaşık 10 bin civarında adliye ve cezaevlerine personel alacağız. Yakın zamanda alıma çıkılacaktır. Bu süreç daha netleşmediği için bir tarih daha sonra açıklanacak. İhtiyacımız var. Sürecimiz devam ediyor. İnşallah adliye çalışanları ile daha da kadromuzu güçlendireceğiz arttıracağız.” ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Makaleler