Personel Alımı

Adalet Bakanlığı 2 bin 300 personel alımı yapacak! 21-22 Kasım tarihlerine dikkat!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Bakanlık bünyesine 2 bin 300 personel alımı yapılacağını açıkladı. Alımlar için yazılı sınavın 21-22 Kasım tarihlerinde uygulanacağını belirtildi.

Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak personel alımları için vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Bayram öncesi Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, personel alımı yapılacağını duyurdu. Bakan Gül tarafından yapılan açıklamada, 100 idari hakim, 100’ü avukatlık mesleğinden 1100 adli hakim ve savcı olmak üzere 1200 hakim ve savcı alımı yapılacağının müjdesi verildi.

Sınav ÖSYM tarafından yapılacak

Bakan Gül resmi twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda, “100 idari hakim, 100’ü avukatlık mesleğinden 1100 adli hakim ve savcı olmak üzere 1200 hakim ve savcı alımı için 21-22 Kasım tarihlerinde yazılı sınav yapacağız. Ayrıca açıktan ve naklen atama yoluyla 1100 icra müdürü ve icra müdür yardımcısı alımı yapacağız. Bunun yazılı sınavını da 22 Kasım’da gerçekleştireceğiz. Her iki sınav da ÖSYM tarafından yapılacak.
Yeni alımlarla yargı teşkilatını daha da güçlendirerek vatandaşlarımızın adalet hizmetlerini erişimini hızlandırmayı amaçlıyoruz. Hayırlı olsun. Tüm adaylara şimdiden başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler