Kamu Haberleri

Adalet Bakanlığı CTE 7 Bin Personel Alımı Yapacak ! İşte Kadro Dağılımı ve İlan Tarihi

Adalet Bakanlığı CTE 2020 personel alımı için açıklama geldi. Yapılan açıklamada 4 yeni cezaevinin açıldığı ve yenilerinin de açılacağı ifade edildi. Bu bağlamda 7 bin personel alımının yapılması bekleniyor.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri 2020 yılı CTE personel alımı için geri sayım devam ederken yeni bir gelişme meydana geldi. Yeni yapılan açıklamada 2020 yılının ilk iki ayında toplamda 4 yeni cezaevinin açıldığı ve yenilerinin de açılacağı ifade edildi.

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan istatistiklere göre Türkiye ‘de bulunan cezaevlerinin sayısı şu şekilde belirtildi.

Türkiye’de 263 kapalı ceza infaz kurumu,

76 müstakil açık ceza infaz kurumu,

Dört çocuk eğitimevi,

Dokuz kadın kapalı,

Yedi kadın açık,

Yedi çocuk kapalı ceza infaz kurumu

Adalet Bakanlığı CTE Personel Alımı
Adalet Bakanlığı CTE Personel Alımı
KADRO DAĞILIMI

2020 yılını kalan günlerinde de yeni cezaevleri açılacak. Açılacak yeni cezaevlerinin personel ihtiyacını gidermek için 2020 ve 2021 yılında personel alımı yapılacağı ifade edildi. CTE Personel alımının ise şu kadrolarda yapılması beklenmektedir:

Türkiye’de 263 kapalı ceza infaz kurumu,

76 müstakil açık ceza infaz kurumu,

Dört çocuk eğitimevi,

Dokuz kadın kapalı,

Yedi kadın açık,

Yedi çocuk kapalı ceza infaz kurumu

MAYIS VE HAZİRAN’DA BAŞVURU

Adalet Bakanlığı CTE personel alımı için başvuruların Mayıs ve Haziran aylarında alınması bekleniyor. Yeni cezaevlerinin açılması nedeniyle 2020 yılında personel alımı sayısının 7 binden fazla olacağı iddia edildi.

Alımlar için herhangi bir gelişme olduğunda adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir