Personel Alımı

Adalet Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Yapıyor ! İşte Detaylar

Adalet Bakanlığı tarafından Resmi Gazete'de bir ilan yayımlandı. Bu ilanda farklı kadrolarda kamu personeli alımı yapılacağı belirtildi. Peki ilana kimler başvuru yapabilecek?

Adalet Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de bir ilan yayımlandı ve ilan da Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağı belirtildi. Söz konusu ilanda 24 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 4 Kimyager, 9 Laborant, 18 Sağlık Teknikeri, 3 Tekniker ve 2 Aşçı alımı yapılacaktır.

ARANAN ŞARTLAR

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Adalet Bakanlığı tarafından belirlenen şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu doğrultuda adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Son başvuru günü olan 18 Eylül 2020 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Kamu haklarından mahrum olmamak,

f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

BAŞVURU DETAYLARI

İlana başvuru yapacak olan adaylar Adli Tıp Kurumunun www.atk.gov.tr adresli resmi internet sitesi üzerinden başvurularını yapacaklardır. İnternet sitesi üzerinden yapılan başvuru sonrasında posta veya diğer iletişim kanallarıyla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Başvuru esnasında fotoğraf ve KPSS sonuç belgesi ile diploma veya geçici mezuniyet belgesinin sisteme yüklenmesi gerektiğinden adayların bu belgelerin PDF ya da resim formatındaki hallerini hazır bulundurmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN.

İlgili Makaleler