Personel Alımı

Adalet Bakanlığı Resmi Gazete’de İlan Yayımladı: Münhal Noterlik Alımı

Adalet Bakanlığı tarafından Resmi Gazete üzerinden bir ilan yayımlandı. Bu ilanda münhal noterlik alımı yapılacağı ifade edildi. Yayımlanan ilanın detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz...

Adalet Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında bir ilan yayımlandı. Bu yayımlanan ilanda boşalan yerlere münhal noterlik alımı yapılacağı ifade edildi. Resmi Gazete’de yayımlanan ilanın detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda 2019 yılı gayri safi geliri 918.761,18 TL olan İstanbul Yirmialtıncı Noterliğinin 5 Nisan 2020 tarihinde boşalacağı ve bunun yerine münhal noterlik alımı yapılacağı ifade edildi.

İLANDA YER VERİLENLER

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda şu ifadelere yer verildi:

1512 sayılı Noterlik Kanununun 22 ve müteakip maddeleri gereğince BİRİNCİ SINIF NOTERLERDEN bu noterliğe atanmaya istekli olanların ilan tarihinden itibaren bir ay içinde Bakanlığımıza, www.vatandas.uyap.gov.tr adresinde yer alan başvuru ekranından güvenli elektronik imza, e-devlet şifresi veya mobil imza ile başvurmaları gerekmektedir. Atamalar, başvuru ve vazgeçme taleplerinin elektronik ortamda alınarak sisteme işlenmesi sonucu elektronik ortamda gerçekleştirileceğinden fiziken yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Elektronik ortamda başvuru için başvuru kılavuzlarına, www.higm.adalet.gov.tr adresinden ulaşılabilecektir.

Başvurularda UYAP kayıtları esas alınacaktır. Keyfiyet Noterlik Kanununun 22 nci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca ilân olunur.

Adalet Bakanlığı Noterlik Alımı
Adalet Bakanlığı Noterlik Alımı

YAYIMLANAN DİĞER İLAN

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan bir diğer ilanda ise şu ifadelere yer verildi:

2019 yılı gayri safi geliri 417.810,01 TL olan Düziçi Birinci Noterliği 01.04.2020 tarihinde yaş tahdidi nedeniyle boşalacaktır.

1512 sayılı Noterlik Kanununun 22 ve müteakip maddeleri gereğince BİRİNCİ SINIF, İKİNCİ SINIF, ÜÇÜNCÜ SINIF NOTERLERDEN VE NOTERLİK BELGESİ SAHİPLERİNDEN bu noterliğe atanmaya istekli olanların ilan tarihinden itibaren bir ay içinde Bakanlığımıza www.vatandas.uyap.gov.tr adresinde yer alan başvuru ekranından güvenli elektronik imza, e-devlet şifresi veya mobil imza ile başvurmaları gerekmektedir.

Atamalar, başvuru ve vazgeçme taleplerinin elektronik ortamda alınarak sisteme işlenmesi sonucu elektronik ortamda gerçekleştirileceğinden fiziken yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Elektronik ortamda başvuru için başvuru kılavuzlarına, www.higm.adalet.gov.tr adresinden ulaşılabilecektir. Başvurularda UYAP kayıtları esas alınacaktır.

Başvuruda bulunan ve belge numarası 9000’in altında olan belge sahiplerinin başvurularına 1512 sayılı Noterlik Kanununun 23 üncü maddesi gereğince sağlık raporu, mal bildirimi, kayıtlı olunan barodan ve/veya çalışılan kurumdan hakkında soruşturma ya da disiplin cezası olup olmadığına ilişkin belge ve Noterlik Kanununun 7 nci maddesinin 6, 7, 8, 9, 10 ve 11 inci bentlerindeki yasakların kendisinde bulunmadığına dair beyannameyi elektronik ortamda eklemeleri gerekmektedir.

Eksik belgelerini ilan tarihinden itibaren bir ay içinde tamamlamayan kişilerin istemi dikkate alınmayacaktır.

Aynı Kanunun değişik 30 uncu maddesi uyarınca, atanma emrinin tebellüğünden sonra vazgeçme halinde noterlik belgesi sahipleri de noterler gibi istifa etmiş sayılacaktır. Keyfiyet Noterlik Kanununun 22 nci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca ilân olunur.

İlanın detayları için TIKLAYIN. 

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir