Personel Alımı

Adalet Bakanlığından Beklenen İlan Geldi ! 1100 Personel Alımı Yapılıyor

Adalet Bakanlığı tarafından çok önemli bir ilan yayımlandı. Bu ilanda yazılı ve sözlü sınavlar ile 5-9 uncu dereceli kadrolara 1100 adet İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alımı yapılacağı belirtildi. Peki aranan şartlar nelerdir?

Adalet Bakanlığı tarafından beklenen ilan yayımlandı ve yazılı ve sözlü sınavlar ile 5-9 uncu dereceli kadrolara 1100 adet İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alımı yapılacağı belirtildi. Söz konusu ilanda yazılı sınavın Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 22 Kasım 2020 Pazar günü belirtilen sınav merkezlerinde yapılacağı vurgulandı.

SINAV MERKEZLERİ

Sınav merkezleri ise şöyle oldu:

“010 Adana, 062 Ankara, 070 Antalya, 160 Bursa, 210 Diyarbakır, 250 Erzurum, 270 Gaziantep, 341 İstanbul – 1 ( Kadıköy/Maltepe/Ataşehir), 343 İstanbul – 2 (Beyoğlu/Şişli/Beşiktaş/Kâğıthane/Sarıyer), 352 İzmir, 380 Kayseri, 420 Konya, 440 Malatya, 550 Samsun, 610 Trabzon, 650 Van”

ARANAN ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlar ise şu şekilde belirtildi:

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak, (Doğum tarihi: 01/01/1985 ve daha sonra olanlar)

c) Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak (lisans/ön lisans alan kodu 3209, 1102, 9339 veya 6352 olanlar), öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesi almış olmak,

d) Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

f) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

g) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

h) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartı aranır.

BAŞVURU DETAYLARI

Başvurulara ilişkin Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda şu ifadelere yer verildi:

Sınava başvurular 29 Eylül-6 Ekim 2020 tarihleri arasında, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) alınacaktır. Başvuru merkezleri listesi başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinde sınava başvuru bilgileri içerisinde yer alacaktır. ÖSYM başvuru merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklardır. Geç başvuru günü 15 Ekim 2020 dir.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

İlgili Makaleler