GündemKamu Haberleri

Adana Valiliğinden bin yataklı sahra hastanesi açıklaması

Adana Valiliği resmi internet sitesi üzerinden Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 1000 yataklı sahra hastanesi kurulmadığı ve gerekli araç, gereç ve tıbbi donanımlara sahip olmadığını, söz konusu yerin hastane veya sağlık hizmetleri açısından uygun şartları taşımadığı bildirildi.

Adana Valiliği tarafından Adana’da ortaya atılan 1000 yataklı hastane iddialar hakkında açıklama yaptı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığının 1.000 yataklı hastane yaptığı yönünde haberler yer alması üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.” denildi.

ADANA’DA 1000 YATAKLI HASTANE İDDİALARI HAKKINDA AÇIKLAMA

Ayrıca şehir genelinde hastaneler hakkında, “İlimizde koronavirüs vakaları ile mücadelede 1. basamak aile hekimlikleri başta olmak üzere tüm 1. basamak sağlık tesisleri, 16’sı kamu hastanesi, 16’sı özel hastane ve 2’si üniversite hastanesi olmak üzere toplam 34 yataklı tedavi kurumumuzda 25.335 sağlık personelimizle hizmet devam etmektedir. İl geneli hastanelerimizde 1.412’si yoğun bakım yatağı olmak üzere 7.197 yatak mevcut olup servislerimizde doluluk oranı % 10, yoğun bakımlarımızdaki doluluk oranı ise % 13’tür. Aynı zamanda hastanelerimizde normal hastalarımız için de hizmet kesintisiz şekilde devam etmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

ÖYLE BİR HASTANE BULUNMUYOR

1000 yataklı hastane yapıldığı iddia edilen yer de hastane olmadığı belirtilerek, “Sağlık hizmeti sunumu açısından ilimizin herhangi bir ek yataklı veya yataksız tedavi hizmetine ihtiyacı bulunmamaktadır. Ayrıca anılan yerin fuar alanı olduğu, bu alanda 1000 yataklı bir hastanenin bulunmadığı ve olması gereken araç-gereç ve tıbbi donanımların bulunmaması sebebiyle söz konusu yerin hastane veya sağlık hizmetleri açısından uygun şartları hiçbir şekilde taşımadığı değerlendirilmiştir.” açıklaması yer aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir