Eğitim

Adaylar şok oldu! 80 sorudan 40 tanesinin yanıtı ‘A’ şıkkı çıktı!

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı’na giren adaylar şok oldu. 17 Ekim tarihinde yapılan sınavda 80 sorunun cevabı A çıktı. Bu nedenle adaylar sınavın iptali için kampanya başlattılar.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı’ na ait Cevaplı Soru Kitapçıkları yayımlandı. Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi tarafından Ankara, İzmir ve İstanbul’da gerçekleştirilen sınav 17 Ekim tarihinde gerçekleştirildi. Sözcü’nün haberine göre, 80 sorudan 40’ının cevabı ‘A’ şıkkı çıktı. Bu nedenle adaylar sınavın iptali için kampanya başlattı.

Konu hakkında açıklamada bulunan TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Baki Remzi Suiçmez, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye bilgi vereceklerini ifade etti.

Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

17 Ekim tarihinde gerçekleştirilen sınavın sonuçları 16 Kasım 2020 tarihinde açıklanacak. Sınav sorularına ilişkin itirazlar 26 Ekim 2020 saat 17.00’a kadar ıslak imzalı dilekçeyle şahsen ya da posta yoluyla Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezine yapılabilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı’ na ait Cevaplı Soru Kitapçıkları için TIKLAYINIZ. 

İlgili Makaleler