Gündem

Adliyede görev yapan katibin corona virüsü testi pozitif çıktı!

İstanbul’dan flaş bir corona virüsü vakası haberi geldi. İstanbul Anadolu Adliyesi'nde çalışan bir katibe uygulanan testin sonucu pozitif çıktı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı konuya ilişkin açıklama yaptı.

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısında artış yaşandı. Son dakika olarak İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan bir vaka açıklaması geldi. Adliyede zabıt katibi olarak görev yapan bir vatandaşın corona virüsü hastası olduğu ortaya çıktı. U.E. isimli katibe uygulanan testin sonucu pozitif çıktı. Virüsün vatandaşa, hemşire eş vasıtasıyla bulaştığı belirtildi.

Adliyede çalışan tüm personele izin verildi

Zabıt katibi vatandaşın corona virüsü taşıdığı tespit edilmesinden sonra şahsın çalıştığı 6. Ağır Ceza Mahkemesi ile bu mahkemeyle aynı bölümde faaliyet gösteren 5, 7 ve 8. Ağır Ceza Mahkemelerinin başkan, üye ve tüm personele izin verildiği açıklandı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca şu açıklama yapıldı:

“İstanbul Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde zabıt katibi olarak görev yapan U.E. adlı personele Kovid-19 teşhis konulduğu, yapılan harici araştırma sonucu virüsün bu şahsa hemşire olan eşinden bulaştığının öğrenildiği, tespitin ardından şahsın çalıştığı 6. Ağır Ceza Mahkemesi ile bu mahkemeyle aynı bölümde faaliyet gösteren 5, 7 ve 8. Ağır Ceza Mahkemelerinin başkan, üye ve tüm personelinin Adalet Komisyonu Başkanlığı’nca idari izinli sayılmalarına karar verildiği ve bu mahkemelerin çalıştığı ilgili bölümlerin de kapatıldığı” kaydedildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir