Gündem

Afrika corona virüsüne karşı ilacı bulduğunu açıkladı!

Afrika ülkesi olan Madagaskar'da, corona virüsün tedavisinde kullanılacak ilacın bulunduğu açıklandı. Pek çok şifalı otun karışımı ile elde edilen ilacın klinik testleri geçtiği belirtildi. "Covid Organics" adlı ilacın bugün tanıtımının yapılacağı öğrenildi.

Tüm dünya corona virüsünün tedavi yöntemlerini araştırırken ve aşı çalışmalarına devam ederken güzel haber Afrika’dan geldi. Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, Ulusal televizyon kanalı TVM’de açıklamada bulunarak Covid-19’un ilacını bulduklarını ve ilacın piyasaya sürülmeye hazır olduğunu bildirdi.

Çinli doktor Nobel kazanmıştı

Cumhurbaşkanı Rajoelina, ilacın artemisia bitkisi ve pek çok şifalı otun karışımından elde edildiğini, klinik testlerden geçirildiğini ifade etti. Seri üretimine başlanacak olan ilacın daha çok sıtma tedavisinde kullanılan artemisia bitkisi ile oluşturulduğu belirtildi. Artemisia Vietnam Savaşı’nda Çinli bilim insanları tarafından da kullanılmış, Çinli Doktor Youyou Tu, artemisinin maddesini keşfedip saflaştırdığı için 2015 Nobel Tıp Ödülü’nü kazanmıştı.

Afrika’da son durum

Ülkede corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden bir kişi bulunmuyor. Vaka sayısı 83 ve 39 kişi virüsten kurtularak sağlığına kavuştu. Cumhurbaşkanı Rajoelina tarafından yapılan açıklamalarda birçok kenti kapsayan karantina uygulamasının kısmi olarak kaldırıldığı bildirildi. 21.00 – 04.00 saatlerini arasındaki sokağa çıkma yasağının ise devam edeceği öğrenildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler