Personel Alımı

Ahiler Kalkınma Ajansı destek personeli, uzman personel, hukuk müşaviri alımları yapacak!

Ahiler Kalkınma Ajansı personel alımı için ilana çıktı. Ajans tarafından verilen ilanda alımların uzman personel, destek personeli ve hukuk müşaviri kadroları için yapılacağı açıklandı. İlana başvuruda bulunmak isteyenlerin 2 Kasım 2020 ile 13 Kasım 2020 tarihleri arasında başvuru işlemlerin tamamlaması gerekiyor.

Merkezi Nevşehir’de bulunan Ahiler Kalkınma Ajansı personel alımı için ilan verdi. Ajans tarafından verilen ilanda alımı yapılacak olan personellerin Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir ve Niğde illerinden birinde görevlendirebileceği belirtildi. Başvuruları kabul edilen adaylar arasından kadroya seçilenler ise sözlü sınav yöntemi ile yapılacak. Peki, Ahiler Kalkınma Ajansı için başvuru şartları nelerdir?

TÜM ADAYLAR İÇİN ARANAN GENEL ŞARTLAR

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmî ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak, ç) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

d) Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmişse muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak,

BAŞVURU ŞEKLİ, TARİHİ VE YERİ

Başvurular, 02/11/2020 tarihinden başlayarak 13/11/2020 tarihi saat 23.59’a kadar ajanssinavbasvuru.sanayi.gov.tr internet adresinde bulunan Ahiler Kalkınma Ajansı Sınav Başvuru bağlantısından yapılacaktır. Başvurular, “Başvuru Formu” eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır. Adayların, yukarıda belirtilen sınav giriş şartlarını ve tercih nedenlerini kanıtlayıcı bilgi ve belgeleri elektronik ortamda başvuru formunun ilgili bölümlerine eklemeleri zorunludur. Sadece elektronik ortamda yapılan başvurular geçerli olup ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular ile elden, e-posta veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Elektronik ortamda yapılacak başvurularda adaylar için hazırlanan kontrol listesi Tablo-4’te yer almaktadır:

BİLGİ ALMA

İş başvurusunda bulunan adaylar, bu ilanda belirtilen şartları kabul etmiş sayılırlar. Personel alımı ile ilgili aşağıda yer alan telefon ve e-posta adresinden bilgi alınabilir:

el : 0 384 214 36 66 E-posta : info@ahika.gov.tr

İLAN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler